Informacje o naszej firmie

Firma P.P.H.U. Pel-Gór rozpoczęła działalność gospodarczą w 1992 roku podejmując produkcję haków holowniczych oraz przyczep towarowych do samochodów osobowych i dostawczych.
Rozwijając działalność produkcyjno-usługową wykonywano elementy konstrukcyjne i maszynowe dla wielu odbiorców, firma była przez okres kilku lat stałym dostawcą i kooperantem fabryk wyposażenia maszynowego dla Kopalń Węgla Kamiennego.
Zasadniczą dziedziną działalności firmy obecnie jest zakup, sprzedaż i zamiana używanych maszyn, przeprowadzanie ich remontów, modernizacji i oferowanie odbiorcom wraz z uruchomieniem i dostawą wyposażenia i oprzyrządowania. Przedmiotem tej działalności są głównie obrabiarki do metali i drewna, maszyn do obróbki plastycznej metali, urządzenia spawalnicze i zgrzewarki do metali, urządzenia i wyposażenie transportu bliskiego.
W skład który zaliczamy:

I. Tokarki
- Tokarka uniwersalna
- Tokarka karuzelowa
- Tokarka CNC
- Tokarka NC
- Tokarka tarczowa
- Tokarka rewolwerowa
- Automaty tokarskie
- Wytaczarki
- Gwinciarki

II. Nożyce gilotynowe
- Nożyce gilotynowe mechaniczne
- Nożyce gilotynowe hydrauliczne

III. Nożyce uniwersalne

IV. Prasy
- Prasa mimośrodowa
- Prasa krawędziowa
- Prasa hydrauliczna
- Prasa korbowa
- Prasa ze sterowaniem CNC
- Prasa ze sterowaniem NC

V. Zaginarki
- Mechaniczne
- Hydrauliczne

VI. Frezarki
- Frezarka uniwersalna
- Frezarka obwiedniowa
- Frezarka bramowa
- Frezarka pionowa
- Frezarka pozioma
- Frezarka ze sterowaniem CNC
- Frezarka ze sterowaniem NC
- Wiertarko- frezarka

VII. Wiertarki
- Wiertarka promieniowa
- Wiertarka słupowa
- Wiertarka kadłubowa
- Wiertarka
- Wiertarka stołowa

VIII. Szlifierki
- Szlifierka uniwersalna
- Szlifierka do szlifowania wałków
- Szlifierka do szlifowania otworów
- Szlifierka do szlifowania płaszczyzn

IX. Strugarki
- Strugarka uniwersalna
- Strugarka bramowa

X. Dłutownice
- Dłutownica do dłutowania kół zębtych

XI. Walcarki

XII. Giętarki

XIII. Zwijarki
- Zwijarki do blach - Zwijarki do profili

XIV. Piły

XV. Przecinarki

XVI. Urządzenia spawalnicze

XVII. Inne

Oferowany asortyment towarów wraz ze związanymi z nimi usługami, serwisem i doradztwem pozostają w pełnej harmonii z polityką handlową naszej firmy. Przez lata aktywnej działalności na rynku stworzyliśmy własny system troski o klienta. Wszystkie elementy tego systemu właściwie dostosowane do potrzeb i charakteru polskiego rynku gwarantują Państwu to, że wzajemna współpraca handlowa, bądź jednorazowy zakup stanie się wyrażeniem zaufania odbiorcy do dostarczonych towarów i usług. Serdecznie zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony oraz zakupów za pośrednictwem Internetu. Baza danych dotycząca oferowanych przez nas maszyn i urządzeń jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli nie znajdą Państwo w niej sprzętu, którego poszukujecie, prosimy o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny - postaramy się rozwiązać Państwa problem. Podejmujemy się zamówień związanych ze znalezieniem na rynku polskim i zagranicznym poszukiwanego sprzętu i sprawdzeniem go pod względem technicznym. Nową, podejmowaną aktualnie dziedziną działalności firmy PEL-GÓR jest oferta rekreacyjna dla mieszkańców Zabrza i okolicy. Tworzony jest zespół rekreacyjno-sportowy o pow. około 72.000 m2 usytuowany na ciekawym krajobrazowo, urozmaiconym terenie. Zespół rekreacyjno-sportowy obejmować będzie obiekty gastronomiczne, stajnie dla koni, możliwość wędkowania, zwierzęta egzotyczne, muszlę koncertową itp. Przewidziana jest również budowa obiektu hotelowego.

  • »